efektyvus skolos išieškojimas

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje, kai daugelis piniginių sandorių yra sudaromi internetu, įvairūs pasirašyti dokumentai yra labai reikšmingi. Nesvarbu, ar tai būtų paslaugų sutartis, ar prekių pristatymo kvitas, turėdami tvarkingus dokumentus ne tik sustiprinsite savo pozicijas galimuose teisiniuose ginčuose, bet ir užtikrinsite aiškumą ir atskaitomybę tarp šalių. Šiame straipsnyje aptarsime būtinus atlikti veiksmus ir įvardysime dokumentų rūšis, kurie atlieka pagrindinį vaidmenį skolų išieškojimo procese, taip pat pateiksime praktinių patarimų, susiduriantiems su iššūkiais, kai yra reikalingas skolų išieškojimas.

Teisminis skolų išieškojimas: ką svarbu žinoti?

Į advokatus ar teisininkus dažnai yra kreipiamasi įvairiais teisiniais klausimais, kurių vienas dažniausių yra teisminis skolų išieškojimas. Tokia situacija, kai viena šalis neatsiskaito su kita sandorio šalimi, yra būdinga tiek santykiuose tarp fizinių asmenų, tiek santykiuose tarp juridinių asmenų. Nors skolos išieškojimo procesas (skolų išieškojimas iš fizinio asmens ar skolų išieškojimas privačių asmenų) pats savaime nėra itin sudėtingas, dažnai gali kilti įvairių sunkumų dėl paties skolos fakto įrodymo. Pagrindinė to priežastis – neišsaugoti arba nepasirašyti atitinkami dokumentai.

Itin dažnai asmenys, siekiantys išieškoti skolas iš savo skolininkų, neturi dokumentų, kuriais būtų įmanoma pagrįsti pačios skolos egzistavimo faktą, t. y. gali pateikti tik skolininkui išrašytą sąskaitą, kuri dažnu atveju nėra pasirašyta paties skolininko, nes sąskaita faktūra buvo siunčiama elektroniniu paštu.

Nors versle pasitikėjimo pagrindais tokia praktika, kai jokie sandorio faktą lydintys dokumentai nėra pasirašomi, yra ganėtinai plačiai paplitusi, ypač tarp smulkių ir vidutinių įmonių, teismui sprendžiant klausimą dėl skolos priteisimo nelieka nieko kito, kaip atsisakyti priimti tokį ieškinį kaip nepagrįstą. Taigi, norint efektyviai išieškoti skolas iš savo skolininkų, yra labai svarbu surinkti visus įmanomus dokumentus. Tai yra svarbu ne tik išieškant skolas, bet ir bet kuriuo kitu atveju, kai yra siekiama teisingumo ieškoti teisme.